40% تخفیف تهیه آموزش جامع نقشه کشی و نقشه خوانی مهندسی مکانیک کلیک کنید - 40% تخفیف آموزش
 ورود / ثبت نام
0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
40% تخفیف تهیه آموزش جامع نقشه کشی و نقشه خوانی مهندسی مکانیک
کلیک کنید - 40% تخفیف آموزش
0
0

گرایش های کارشناسی مکانیک

4476 بازدید

معرفی گرایش های رشته مهندسی مکانیک در مقطع کارشناسی (لیسانس)

۱- گرایش طراحی جامدات
۲- گرایش حرارت و سیالات
۳- گرایش ساخت و تولید

پس از معرفی و آشنایی با رشته مهندسی مکانیک و بازار کار آن ، در این مقاله قصد داریم شمارا با گرایش هایاین رشته مهندسی در مقطع کارشناسی (لیسانس) آشنا کنیم.

با ما همراه باشید.

طراحی جامدات :

موضوع این گرایش به طور خلاصه بررسی انواع نیروها ، حرکتها و تاثیر آنها بر اجزاء مختلف ماشین ، طراحی ماشین‌آلات و اجزای آنها ، بررسی ارتعاشات تجهیزات ، دینامیک آنها و کنترل سیستم‌ها می باشد.

هدف گرایش طراحی جامدات تربیت متخصصانی برای طراحی اجزاء و مکانیزم ماشین‌آلات مختلف در مراکز تولید و کارخانه‌هایی مانند صنایع خودرو سازی ، ماشین آلات صنعتی ، تولید قطعات و ابزارآلات و … می باشد.

حرارت و سیالات :

موضوع این گرایش به طور خلاصه طراحی و تحلیل سیستم‌ها از دیدگاه حرارتی و سیالاتی و طراحی و محاسبه اجزاء سیستم هایی که اساس کار آنها مبتنی بر تبدیل انرژی ، انتقال حرارت و جرم است می باشد.

هدف گرایش حرارت و سیالات تربیت متخصصانی برای فعالیت در صنایع مختلف در حوزه حرارت و سیالات مانند مولدهای حرارتی ، نیروگاه های آبی ، صنایع نفت ، گاز پتروشیمی ، موتورهای احتراقی و مباحث مربوط به تاسیسات و …

ساخت و تولید :

موضوع این گرایش بیشتر مربوط به زمینه‌های کاربردی و عملی تر مهندسی مکانیک مثل شکل دادن فلزات ، طراحی قالب‌ها و ساخت قطعات گوناگون می باشد.

هدف گرایش ساخت و تولید تربیت کارشناسانی است که با به کاربردن تکنولوژی مربوط به ابزارسازی ، ریخته‌گری ، جوشکاری ، فرم دادن فلزات ، آماده کار در زمینه ساخت و تولید ماشین‌آلات در صنایع مختلف ( کشاورزی ، نظامی ، ابزارسازی ، خودروسازی و … ) می باشند.