40% تخفیف تهیه آموزش جامع نقشه کشی و نقشه خوانی مهندسی مکانیک کلیک کنید - 40% تخفیف آموزش
 ورود / ثبت نام
0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
40% تخفیف تهیه آموزش جامع نقشه کشی و نقشه خوانی مهندسی مکانیک
کلیک کنید - 40% تخفیف آموزش
0
0

معرفی نرم افزار SolidWorks

1134 بازدید

آشنایی با نرم افزار SolidWorks

سالیدورکس (SolidWorks) یک نرم افزار طراحی به کمک رایانه (CAD) است که بر روی ویندوز اجرا می شود. این نرم افزار توسط شرکت فرانسوی داسو سیستمز ساخته شده و همچنان توسعه داده می شود.

در حال حاضر نرم افزار سالیدورکس توسط ۱.۳ میلیون مهندس در بیش از ۱۳۰۰۰۰ شرکت در سراسر جهان در حال استفاده است.

معرفی نرم افزار SolidWorks

درواقع مکانیک پیاده کننده علم فیزیک است شما برای مثال یک خودرو را در نظر بگیرید ، بررسی حرکت خودرو و عوامل موثر بر روی آن برعهده فیزیک است. اما این که حرکت آن چگونه تنظیم گردد بر عهده علم مکانیک می‌باشد. که حتی دانش‌آموزان دوره متوسطه هم با این مباحث مکانیک در کتاب فیزیک خود آشنا می‌شوند.

سالیدورکس یک برنامه برای مدلینگ یا سه بعدی کردن قطعات صنعتی و جامدات می باشد و برای این کار احجام را به صورت پارامتریک یا واحد های از پیش ساخته کنار هم قرار می دهد.

به کمک سالیدورکس می توان به راحتی نقشه های دو بعدی از اجسام ترسیم کرده و آنها را مدل کرد.

در واقع می توان بدون درگیری با محاسبات مورد نیاز نقشه کشی صنعتی ، شکل خود را ساخت و با استفاده از محیط طراحی ، نقشه سه جهت شکل خود را استخراج کرد.

نرم افزار سالیدورکس امکانات و ابزار های زیادی برای کارهایی مانند مدل سازی و عملیات ورقکاری ، جوش کاری ، ریخته گری ، قالب سازی ، تزریق پلاستیک ، جوش دادن قطعات و همچنین تحلیل تنش و مدلسازی رفتار  مقاومت قطعه تحت بارگذاری های گوناگون را دارا می باشد.

کاربرد های نرم افزار SolidWorks

استفاده از نرم افزار SolidWorks در کارخانجات تولید قطعات خودرو و ماشین آلات و همچنین در خیلی از موارد توسط افرادی که کار نقشه کشی صنعتی و طراحی مدل های چند بعدی انجام می دهند رواج دارد.

این نرم افزار دارای ۳ محیط به نام های : پارت (Part Design) ، اسمبلی (Assembly) و دراوینگ (Drawings) می باشد. محیط اول برای رسم قطعه بوده ، در محیط دوم قطعات یک مکانیسم بر روی هم سوار می شوند و در محیط آخر از آنها نقشه مهندسی (ممولا برای نسخه چاپی) تهیه می شود.

شما میتوانید با شرکت در آزمون آنلاین نرم افزار طراحی سالیدورک SolidWorks میزان اطلاعات و دانش خود از این نرم افزار را بسنجید و یا ارتقا دهید و برای ازمون های تئوری و دریافت گواهینامه های ملی و بین المللی سالیدورک آماده شوید.